Student – sposoby oszczędzania cz. 1

28 lutego 2019 o 21:49

pokój-studentaKażdy lubi wydawać pieniądze, nawet studenci. Studenci jednak zazwyczaj mają okrojone budżety dlatego w ich przypadku oszczędzanie jest niemalże niezbędne. Gdzie należy szukać oszczędności by ta nie odbiła się zbytnio na jakości życia codziennego? Zapraszam do zapoznania się z naszym artykułem.

Student gdzieś mieszkać musi. Jeżeli nie dostanie miejsca w akademiku będzie musiał poszukać stancji. By zaoszczędzić mieszkania należy studenciszukać na spółkę z innymi osobami. Jeżeli będziemy studiować mieście gdzie nie ma naszych przyjaciół to należałoby w pierwszej kolejności poszukać ogłoszeń dotyczących wynajmu jednego pokoju, a nie całego mieszkania. Wiadomo jest to mało komfortowa sytuacja, gdy musimy dzielić lokum z innymi osobami (w szczególności z osobami, których nie znamy) jednak coś za coś. Dzięki takiemu działaniu w naszej kieszeni zostanie więcej pieniędzy na inne wydatki. W mieszkaniu można również poszukać oszczędności. Jeżeli jest nam potrzebny Internet to poszukajmy tego najtańszego, nie od razu będzie nam potrzebny światłowód, może wystarczy lokalny dostawca lub operator komórkowy. Wiadomo taki Internet nie będzie najszybszy na świecie, ale wystarczy do nauki czy oglądania filmów (w ograniczonym zakresie – przecież trzeba się uczyć). Jeżeli chodzi o inny koszta – prąd wykorzystywany przy prasowaniu czy praniu to można działać na pandę, a więc wszystkie te przyjemności zostawić na przyjazd do domu rodzinnego. Następną oszczędnością może być abonament telefoniczny. Zamiast abonamentu możemy używać kart prepaid, które coraz częściej mają np. darmową transmisję danych gdy wykorzystujemy portale społecznościowe. Jeżeli to nadal wychodzi drogo to posiadając Internet możemy korzystać z różnej maści komunikatorów takich jak Skype, Messenger czy Viber. Pozwolą one na oszczędności, które na pewno się przydadzą.

Oszczędzanie wody również może przynieść wymierne korzyści – najłatwiej będzie oszczędzić wodę biorąc prysznic zamiast kąpieli w wannie. Należy dokręcać kurki tak by woda nie kapała, naprawić wszelkie wycieki z rur czy spłuczkę w toalecie. Najważniejsze jest jednak by myć zębystudenckie-życie przy zakręconym kranie. Innym sposobem na oszczędzenie wody jest zmywanie brudnych naczyń w zmywarce, a nie pod bieżącą wodą (oczywiście jeżeli takową posiadamy). Sposobów na oszczędzanie jest wiele. Pomysłowość studentów jest również ogromna, dlatego zachęcamy do wytężenia szarych komórek i prócz naszych pomysłów wykorzystania kilku własnych.