Student, jaki jest – każdy widzi! – część 2

23 listopada 2013 o 16:40

student-seniorNaukowcy są zgodni, że populacja określana mianem „homo studentus” wykazuje szereg zachowań charakterystycznych wyłącznie dla tej grupy i dostosowujących poszczególne osobniki do przetrwania w nowym środowisku. Wśród najczęściej występujących objawów zaobserwować można między innymi: znaczne zmniejszenie objętości żołądka, wyostrzenie zmysłu wzroku (zwłaszcza jeśli chodzi o sklepowe szyldy typu: „zniżka” i „promocja”) oraz całkowity zanik potrzeby snu w okresie letnim i zimowym. Warto więc w tym miejscu nieco przybliżyć to zjawisko.

Od jutra nie imprezuję, od jutra się uczę i dziękuję, nie jestem głodny” – to krótkie zdanie, zawierające w sobie, zarówno obietnice jak i deklaracje, potraktować można jako zbiór postaw, które w naukowej terminologii już dawno zyskały miano trzech największych kłamstw studenta. Wynika to głównie z faktu, że studenci, choćby nie wiem jak się starali, w żadnym wypadku nie są w stanie uniknąć któregoś z powyższych. „Straszne!” – można by rzec. Ale czy naprawdę nie można dopatrzeć się żadnych pozytywów?

od-jutra-sie-ucze

Od jutra sie ucze

Pewnie, że można! Jeżeli zaczniecie swoją akademicką przygodę, to bardzo szybko zdacie sobie bowiem sprawę, że dosłownie wszyscy(!) Wasi rówieśnicy są w identycznej(!) sytuacji. Mowa tu zarówno o sytuacjach towarzyskich (czyt. niekończących się imprezach, przez które nie ma czasu na naukę), uniwersytecko-zajęciowych (patrz: punkt dotyczący imprez) oraz kłopotach finansowych, które w ogromnej większości również wynikają ze specyficznego trybu życia, którego nadrzędnym punktem z całą pewnością nie jest przesiadywanie w wydziałowej bibliotece. Sielanka? No właśnie nie do końca…

niekonczace-sie-imprezy

Niekonczace sie Imprezy

SESJA (łac. System Eliminacji Studentów Jest Aktywny) jest zjawiskiem pojawiającym się dokładnie dwa razy w roku. Skutkuje zazwyczaj całkowitym brakiem czasu na cokolwiek, połączonym z licznymi wezwaniami skierowanymi w stronę Boga. Ciężko to opisać – trzeba to przeżyć! 

sesja

Sesja