Studenckie wakacje

30 lipca 2015 o 21:50

studentKiedy już w indeksie stanie ostatnia ocena z egzaminu lub zaliczenia w ramach letniej sesji egzaminacyjnej, studenci z wypisanym szczęściem na twarzach zaczynają wakacje. Dla tych, którzy nie mieli problemu z egzaminami i zdali wszystkie, wakacje potrwają nawet trzy miesiące. Dla tych, co nie mieli tyle szczęścia, wrzesień będzie kolejnym miesiącem nauki i walki o pozytywne zaliczenie semestru.
Wracając jednak do tych, którzy uporali się z egzaminami i mają wymarzone, beztroskie wakacje. Wielu studentów w tym okresie szuka dorywczej, sezonowej pracy.
I bardzo słusznie. Nie dość, że pozwala ona na zarobienie pieniędzy i utrzymanie się w mieście, w którym się studiuje – o ile oczywiście jest taka potrzeba. Jeśli jej nie ma, to pozwala na odłożenie kilku złotych na kolejny rok nauki i wydatki z nim związane, jak na przykład kserówki, zakup książek, nowy ciuch, opłacenie stancji lub ewentualnie akademika. Wakacyjna praca jest bardzo popularnym sposobem na spędzenie czasu wolnego odo nauki. To także doskonały sposób na znalezienie ciekawego zajęcia i zdobycie jakże potrzebnego doświadczenia na rynku pracy. Gdy student zatrudnia się w jakiejś poważnej instytucji, może śmiało ten stosunek pracy pokazać w swoim curriculum vitae, czyli w CV. Jednak i te drobne prace wakacyjne mogą dać przyszłemu adeptowi wiele doświadczenia, a nierzadko ukierunkować go na to, co będzie w późniejszym, dorosłym życiu robić.
zmeczenieWakacje to także doskonały czas na praktyki czy staże. Ci z braci studenckiej, którzy zdecydują się właśnie na takie spędzenie letnich dni, muszą pomyśleć o tym dużo wcześniej, by znaleźć sobie potencjalnego pracodawcę i zdążyć z wszelkimi formalnościami. A tych jest niemało, więc trzeba się spieszyć. Na wielu kierunkach praktyki są obowiązkowe, więc i chętnych do ich odbycia będzie sporo. Im szybciej student się za załatwianie tych spraw weźmie, tym lepiej.
Jest jednak coraz liczniejsza grupa studentów, którzy planują wyjazd wakacyjny, nie koniecznie związany z pracą za granicą, lecz z wypoczynkiem. Dla tych młodych ludzi powstają portale internetowe, które oferują dedykowane dla studentów wyjazdy zorganizowane. W repertuarze znaleźć można zarówno wyjazdy krajowe jak i zagraniczne. Są tam rejsy, wyprawy survivalowe czy po prostu kilkudniowe pobyty w kurortach połączone z dziką zabawą i rozrywką. I trzeba podkreślić, że takie portale cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Co ciekawe, można zgłosić chęć udziału w jakimś wypadzie czy wycieczce swojej grupy praktykaprzyjaciół. Wówczas organizatorzy biorą to pod uwagę rozlokowując uczestników w pokojach czy domkach, łodziach, i tak dalej.
A najważniejszą informacją, jaką można odnaleźć na tego typu stronach internetowych jest to, że koszty takich wyjazdów nie są wysokie i pozwalają na poniesienie ich z kieszeni studenta. Oczywiście, nie będą to pięciogwiazdkowe hotele, jak w przypadku biur podróży, jednak dla dobrej zabawy nie potrzeba luksusów, tylko dobrego towarzystwa.