Gry barowe po studencku

23 listopada 2013 o 16:45

gry-baroweJeżeli jesteś świeżo upieczonym studentem i jednocześnie pałasz nieposkromioną miłością do wszelkiego typu gier barowych, z pewnością poniższy artykuł spowoduje uśmiech na Twojej twarzy! Skąd to wiemy? Już śpieszymy z wyjaśnieniem.

Każde szanujące się miasto akademickie dysponuje ogromną ilością wszelkiego typu pubów, barów, czy najróżniejszych klubów zainteresowań. Można być niemal absolutnie pewnym, że w każdym z miast tego typu, znajdziemy ludzi, którzy podzielają nasze zainteresowania. Na potrzeby poniższego artykułu, posłużymy się przykładem, bardzo popularnych wśród studentów, gier barowych.

Jeżeli lubimy grać w bilard (tak, zgadza się – nie „w bilarda”) to bez trudu znajdziemy lokal, w którym studenci mogą liczyć na specjalne traktowanie. Najczęściej jest to dużo niższa stawka za godzinę gry, chociaż zdarzają się również przypadki, gdzie o określonych porach dnia, będziemy mogli zagrać zupełnie za darmo. Wystarczy dobrze poszukać.

bar-bilard

Bilard w barze

Kolejną rozrywką, którą często możemy spotkać w pubach, są stoły do gry w piłkarzyki. Często są one jednak płatne. Jeżeli odrobinę się postaramy, z pewnością uda nam się znaleźć knajpę, w które studenci będą mogli grać dowoli. Haczyk polega na tym, że tego typu miejsca przyciągają wielu zwolenników tej gry, pamiętajmy więc o zachowaniu piłkarzykowego savoir vivre’u – zwycięzca zostaje przy stole, a przegrany – odchodzi.

pilkarzyki

Pilkarzyki

Ostatnią spośród najpopularniejszych gier barowych jest dart. Istnieje wiele lokali, które regularnie organizują turnieje w tej dyscyplinie. Jeżeli więc zgłosimy się do klubu odpowiednio wcześniej, z pewnością będziemy mogli liczyć na przynajmniej kilka dni darmowej gry.

dart-tarcza

Tarcza do darta

Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą wszystkich klubów w Twoim mieście. Nierzadko bywa tak, że ich właściciele prześcigają się w coraz ciekawszych pomysłach na urozmaicenie swoim gościom barowej rozrywki.