Zniżki dla studentów w pubach

23 listopada 2013 o 16:44

pubW jednym z poprzednich artykułów wspominaliśmy o różnego typu zniżkach, które przysługują studentom z tytułu posiadania ważnej legitymacji. W tym miejscu postanowiliśmy nieco szerzej omówić te z nich, które z punktu widzenia przeciętnego studenta, wydają się być najistotniejsze. Wybór był bardzo trudny, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się dokładnie prześwietlić rabaty i promocje w… (wejście trąbek) – pubach!

Jak powszechnie wiadomo, tego typu miejsca cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony studentów. Właściciele knajp w dużych miastach już dawno zdali sobie sprawę, że ich biznes w zasadzie opiera się osobach studiujących, dlatego też wyszli naprzeciw potrzebom studentów, którzy (jak to zwykle bywa) – bardziej chcą, niż mogą. Przybliżmy zatem kilka typów najczęściej spotykanych promocji, z którymi można spotkać się w tego typu lokalach.

knajpa

Knajpa

Stosunkowo najpowszechniejsze jest tzw. promocja tygodniowa. Polega ona na tym, że student przychodząc do lokalu poza weekendem (tzn. od niedzieli-do czwartku) może liczyć na nawet 50-procentową zniżkę na zakup piwa. Jest to o tyle dobra opcja, że praktyce, cena piwa w lokalu wynosi niemal dokładnie tyle, co w sklepie. Warto jednak zaznaczyć, że promocje tego typu trwają zazwyczaj do konkretnej godziny (np. 18:00 czy 20:00).

pub-promocja-tygodniowa

Pub promocja tygodniowa

Równie popularne są także: „studenckie menu” i „studencka karta drinków”. Polega to głównie na tym, że przepisy, bądź składniki, danej potrawy czy drinka są nieco zmienione, przez co konkretne danie lub drink, robią się zdecydowanie tańsze i osiągalne dla studenta.

Często spotkać się można z czymś, co można nazwać „zniżką grupową”. Jeżeli zarezerwujemy stolik odpowiednio wcześniej i podamy dokładną liczbę osób, z pewnością będziemy mogli liczyć na obniżkę cen. Niestety w tym przypadku najczęściej też obowiązuje zasada „poza weekendem”.

To tylko niektóre z możliwości. W ciągu pięciu lat studiów z pewnością nie raz natkniecie się jeszcze na inne zniżki, które bez wątpienia będą dla Was bardzo miłą niespodzianką.

pub-sherlock-holmes

Pub Sherlock Holmes

pub

Pub