Studia 2019 – logistyka?

29 czerwca 2019 o 13:39

logistykaLogistyka to jeden z kierunków, który może okazać się spełnieniem marzeń przyszłych studentów. Polska to jeden z potentatów logistycznych w Europie, dlatego kierunek ten jest dość popularny. Na czym polegają te studia? Co można po nich robić?

transportLogistyka to kierunek praktyczny, jest kierunkiem studiów, który jest przyszłościowy i zawsze będzie na niego popyt. Jego rozwój na całym świecie jest ogromny, w szczególności w obecnych czasach globalizacji. Logistyka zwykle kojarzy się studentom z transportem oraz spedycją. Jednak jest to cała ogromna branża obracająca się wokół transportu, logistyki oraz spedycji. Jest to zarządzanie na poziomie łańcucha dostaw. Osoby studiujące na tym kierunku poznają wszelkie odmiany logistyki, takie jak zaopatrzenie, dystrybucja, produkcja, itd. Ten kierunek studiów opiera swoje założenia na matematyce, dlatego jest to dość ważny przedmiot na logistyce. Osoba po zakończeniu studiów staje się ekspertem w zakresie przepływu towarów i informacji. W zakresie obowiązków logistyka jest obsługa klienta, analiza oraz przewidywanie zysków i strat oraz czynności reparacyjne. Każda osoba ze zmysłem stratega, nie bojąca się działać pod presją czasu może pomyśleć czy studia logistyczne będą odpowiednie dla niej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPo zakończeniu studiów logistycznych zwykle nie ma większego problemu ze znalezieniem pracy w zawodzie. Wiedza oraz umiejętności pozyskane w trakcie programu studiów pomogą w znalezieniu odpowiedniego zatrudnienia jako pracownika działu logistyki, spedycji, zarządzania zapasami czy zamówieniami. Profesjonaliści po logistyce mogą szukać pracy praktycznie w każdym dziale gospodarki, przemysłu i to rozwijających się na terenie krajowym lub międzynarodowym. Można pracować w charakterze menadżera od spraw zakupów, do którego zakresu obowiązków należy planowanie szczegółów transakcji, pozyskiwanie surowców, produktów, materiałów oraz ich dalsza eksploatacja. Należy pamiętać, że dobry logistyk to świetny strateg, który musi sobie poradzić w sytuacjach kryzysowych. Ci najlepsi znajdą zatrudnienie w firmach międzynarodowych oraz firmach krajowych o zasięgu międzynarodowym.