Najważniejsze ulgi studenckie

1 lutego 2019 o 00:12

studentUlgi studenckie czy dla osób uczący się nie zmieniają się zbyt często. Dzisiaj chcielibyśmy nieco odświeżyć wiadomości na temat właśnie ulg studenckich. Najważniejsze jest to by pamiętać, iż aby z nich skorzystać należy posiadać aktualną i podstemplowaną legitymację studentką. Zaczynamy?

student-naukaZacznijmy od pytania, czy w ogóle warto korzystać ze zniżek studenckich? Odpowiedź nasuwa się sama. Oczywiście, ze tak. Dzięki nim można zaoszczędzić parę gorszy, a jak wiadomo studencki budżet nie jest z gumy i ma swoje granice. Ważne jest to, iż dzięki zniżkom można odwiedzić i zobaczyć wiele ciekawych miejsc na które nie moglibyśmy sobie pozwolić lub zupełnie nie mielibyśmy ochoty na ich ujrzenie. Takie atrakcje pogłębią naszą wiedzę i zdobędziemy dzięki nim ciekawe doświadczenia. Zniżki również pozwolą na odwiedzenie wielu ciekawy imprez czy innych rozrywek kulturalnych. Jednak do rzeczy – jakie mamy najważniejsze ulgi studenckie? Po pierwsze ulgi na przejazdy. Dotyczą one komunikacji miejskiej oraz transportu lokalnego. Otrzymujemy 50% zniżki na bilety dla studentów do 26 roku życia oraz 75% w ramach Karty Dużej Rodziny na podstawie specjalnego biletu. W przypadku PKP mamy 51 % zniżki na bilety. Dodatkowe rabaty można otrzymać podróżując z Intercity. Taką możliwość daje opcja Wcześniej Taniej, a zniżki wahają się dodatkowych 10-30%. Kolejną fajną zniżką są mniejsze ceny biletów do kin, teatrów, galerii, itd. Te zniżki nie zawsze są wysokie, jednak zawsze sprawią, że w portfelu zostanie kilka złotych więcej. Niekiedy można trafić na promocję, iż z ważną legitymacją studenci mogą wejść całkowicie za darmo. Zawsze warto poszukać takich okazji!

zniżki-studenckieJedną z najfajniejszych zniżek jest obniżka cen w lokalach gastronomicznych. Zawsze fajnie jest zjeść pyszne jedzenie za nieduże pieniądze. Część restauracji oferuje specjalne menu tylko i wyłącznie dla studentów. Mamy jeszcze happy hours i inne promocje, które są przygotowywane z myślą o studentach oraz ich niezbyt wypchanych pieniędzmi portfelach. Dodatkowo na legitymację studencką wejdziemy ze zniżą do pubów czy klubów. To oczywiście nie wszystkie zniżki, jednak wymieniliśmy te najważniejsze, a dokładniej te z których najczęściej korzystają studenci. Należy pamiętać, że studentem nie jest się przez całe życie, dlatego warto skorzystać z dobrodziejstw tego krótkiego okresu w życiu. Zdobywamy doświadczenia, poznajemy nowe rzeczy, nowych ludzi i świetnie się bawimy. Czego chcieć więcej?