Łatwy zarobek – konkursy internetowe

29 lutego 2016 o 11:34

student-komputerŻycie studenta nie jest łatwe, choć wielu z nostalgią wspomina czasy bycia żakiem. Niemniej jednak życie na kredyt, czekanie do wypłaty stypendium socjalnego czy naukowego, a także podejmowanie pracy między zajęciami, pomaga w łataniu skromnego, studenckiego budżetu. Pomaga także „łowienie” okazji takich jak wyprzedaże, promocje, obniżki posezonowe, itp. Dobrym sposobem na zarobienie pieniędzy czy zdobycie nagród rzeczowych jak najnowszy smartphone czy telewizor, są konkursy internetowe. Niektórzy nazywają je łatwym zarobkiem. Możliwe, że tak jest o ile jest się kreatywnym, myśli się niesztampowo i ma się dużo szczęścia.
Konkursy internetowe cą coraz częstszą formą promocji i przyciągania klientów. Część z nich wiąże się z zakupem danego towaru, na którym znajduje się kod, który należy wysłać. To są loterie. W dużej mierze sukces w nich zależy od szczęścia. Można zatem wygrać albo kolejny produkt za darmo (latem popularna była promocja lodów na patyku czy piwa), albo wysłać kod spod nakrętki, spod etykiety. Loterie organizowane są także dla kuponów dołączonych do opakowania, najczęściej schowanych wewnątrz.
Dla tych żaków, którzy mogą pochwalić się kreatywnością i lekkością pióra, polecane są konkursy typu „dokończ zdanie”. Oczywiście mają one różne formy. Może to być na przykład zdanie „Najważniejsze dla mnie jest…” albo „Przyjemność kojarzy mi się z …”. student-konkurs-internetTutaj czasami występuje ograniczenie co do użytej liczby znaków. Warto o tym pamiętać, bo dłuższe wypowiedzi są po prostu odrzucane jako niezgodne z regulaminem konkursu. W tego typu konkursach bardzo liczy się właśnie kreatywność i oryginalność. Warto pamiętać, że jako odpowiedź na tego typu konkurs wpływa ogromna liczba prac. Zatem należy tak napisać swoje zdanie, by było ciekawe, dawało do myślenia i najlepiej, by było zabawne. Jest to rzecz dość trudna, ale jednak ktoś wygrywa i to nie koniecznie jest znajomy znajomego pracownika zatrudnionego przy konkursie. Choć pewnie i takie rzeczy się zdarzają.
Konkursy internetowe dotyczą określonych produktów lub marek. Wielu z organizatorów takich zabaw stawia warunek okazania paragonu dokumentującego zakup danego produktu. Warto o tym pamiętać i na przykład skserować dany paragon, gdyż ich farba szybko blednie. Oczywiście jeśli się wyga, należy okazać oryginał.
studentJeszcze jedna ważna rzecz obowiązuje przy konkursach internetowych. Należy zdawać sobie sprawę, że bardzo często potrzebna jest zgoda uczestnika konkursu na przetwarzanie jego danych osobowych. Najczęściej wykorzystywane są one na potrzeby konkursu, jednak część z organizatorów może wykorzystywać te dane do przesyłania później informacji handlowej czy też, co się niestety coraz częściej zdarza, do sprzedawania całych baz danych. Wówczas na skrzynkę pocztową lub sms’em, a w najgorszym przypadku telefonicznie, otrzymuje się niechciane reklamy, zaproszenia itp. Aby uniknąć tego typu zdarzeń warto zapoznać się z regulaminem konkursu oraz z tymi klauzulami, które często napisane są drobnym druczkiem, zanim się je podpisze.