Karta Euro 26

28 lutego 2018 o 23:06

zakupyCzym jest karta Euro 26? To międzynarodowa karta młodzieżowa, która jest wydawana osobom do 30 roku życia, która zawiera ubezpieczenie oraz wiele różnych zniżek w naszym pięknym kraju, ale również w Europie i na świecie. Czy taka karta jest opłacalna i będzie przydatna w codziennym życiu studenta? Sprawdźmy.

studentLiczną 26 nie należy się sugerować, jeżeli chodzi o górną granicę wieku posiadaczy karty Euro 26. Kartę może posiadać każda osoba, która nie ukończyła 30 roku życia. Pisząc każda osoba, mamy na myśli również osoby, które nie są studentami. Karta taka jest karta ubezpieczeniową, dlatego jest dedykowana w szczególności do studentów. Jednak prócz ubezpieczenia daje ona dostęp do wielu zniżek. Jak to dokładnie wygląda? Otóż Europejska Karta Młodzieżowa 26 (taka jest jej pełna nazwa) zapewnia pakiet ubezpieczeniowy, który będzie przydany w Polsce oraz poza nią. Ubezpieczenie obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków oraz ochronę cywilną czyli tak zwane OC w życiu prywatnym. Warianty ubezpieczenia można oczywiście rozszerzyć według zapotrzebowania. Występują różne rodzaje karty Euro 26. Jednym z nich jest tak zwany golas, a wiec karta bez ubezpieczenia, która daje dostęp jedynie do zniżek – jej koszt to 23 zł rocznie. Kolejna karta kosztuje już niecałe 60 zł i jest rozszerzona o pakiet ubezpieczeń w Polsce, a dokładnie o OC i NNW. Najdroższa karta cenowo sięga niespełna 150 zł jednak zakres ubezpieczeniowy obejmuje już nie tylko Polskę, ale również cały świat (nie wliczając w to USA i Kanady). Dochodzą nam tutaj OC sportowe, koszty ratownictwa czy wsparcie lekarza ortopedy. Rodzaj karty zależy oczywiście od własnych upodobań, ponieważ jej zakres wpływa na cenę. Jeżeli potrzebujemy niskiego zakresu należy najzwyczajniej w świecie wybrać najtańszą kartę.

studenciNa jakie zniżki możemy liczyć posiadając kartę Euro 26? Sięgają one nawet 50%, a dotyczą branży odzieżowej, sportowej czy gastronomicznej. Czy warto ją kupić? Będzie ona w szczególności przydatna jeżeli nie chcemy kupować uczelnianego ubezpieczenia, które jest bardzo mocno okrojone. Dodatkowo przyda się jeżeli wyjeżdżamy za granicę przynajmniej dwa razy do roku (wtedy się ona zwróci) lub wyjeżdżamy na Erasmusa lub inną zagraniczną wymianę. W przypadkach aktywnego trybu życia, również może być przydatna ze względu na ubezpieczenia związanymi ze sportami ekstremalnymi. Dodatkowo odpowiednie zniżki we współpracujących sklepach również pozwolą na szybki zwrot poniesionych nakładów za samą kartę. Wiele osób nie korzysta z tej karty, a jest ona fają alternatywą dla ubezpieczeń uczelnianych oraz daje fajne rabaty na zakupy. Polecamy.