Zniżki na zdrowie
W zdrowym ciele zdrowy duch – mówi stare polskie przysłowie. Co ono oznacza? Nic więcej niż to, że jeśli jest się posiadaczem zdrowego ciała, to i choroby ducha się nie czepiają, ma się lepsze samopoczucie, więcej sił witalnych. Jak więc odpowiednio zadbać o formę, by ów duch pozostał zdrowy? Najlepiej jest uczestniczyć w zajęciach ruchowych. Na studiach są obowiązkowe zajęcia wychowania fizycznego, które przybierają przeróżne formy w zależności od zasobności uczelni i studenta. Jeśli jednak student chce iść dalej i jeszcze bardziej dbać o formę, to zaleca się regularne chodzenie na siłownię. A jako kolejny argument przemawiający za regularnym ćwiczeniem na siłowni jest fakt, iż wiele siłowni honoruje studencką legitymację i oferuje karnety w niższych cenach.
Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. To jest przepis na dobrą formę i samopoczucie. Jak wykazano bowiem w wielu badaniach, ćwiczenia, treningi, sport to zdrowie. I to dosłownie. Podczas ćwiczeń i tuż po nich wydobywa się w organizmie hormon szczęścia – dopamina – który wpływa na dobre samopoczucie. A do wyboru są przeróżne możliwości uprawiania sportu – od tych indywidualnych planów treningowych pod czujnym okiem trenera, aż po zorganizowane zajęcia typu fitness.
Dla panów, którzy chętnie korzystają z siłowni lepszą opcją jest trener osobisty. Pomaga on w prawidłowym wykonaniu ćwiczeń, podpowiada jakie zestawy ćwiczeń wybrać, które ćwiczenia odpowiadają za które części ciała i tak dalej. Posługując się legitymacją studencką można otrzymać zniżki na karnety, na porady specjalisty na przykład z zakresu prawidłowego żywienia.
Panie natomiast chętniej wybierają zajęcia zorganizowane, które wyciskają siódme poty podczas zumby, pilatesu, ABT czy innych zajęć. Niezwykle modne ostatnio stały się także zajęcia z gimnastyki na rurze, bo do tańca na niej to jest im daleko. Niemniej jednak dzięki legitymacji studenckiej można kupić karnet już za prawie połowę ceny standardowej. To duży plus zwłaszcza dla oszczędnych studentów.
Chodzenie na siłownię ma swoje plusy – uczy systematyczności, wytrwałości i pomaga w poznaniu nowych ludzi, którzy być może borykali się lub nadal to robią z podobnymi problemami co student. Może ktoś odnajdzie swoją życiową drogę właśnie na siłowni – postanowi być trenerem, właścicielem siłowni, instruktorem jogi. Zdarzały się także przypadki nawiązania bliższych znajomości, flirtów, romansów czy przyjaźni właśnie z osobami poznanymi na siłowni.
Co ciekawe uczelnie wyższe, aby zachęcić studentów do wybrania właśnie tej uczelni, budują i reklamują swoją bazę socjalną, w tym siłownie. To bardzo ważne, bo zazwyczaj na taki siłownie, które należą do uczelni, studenci legitymujący się aktualną legitymacją, wchodzą całkowicie za darmo. Do tego mogą spotkać się ze specjalnie wyznaczonymi godzinami, w których zajęcia prowadzone są tylko dla studentów i na przykład zaliczają przedmiot – wychowanie fizyczne.